See blogi tegeleb elu lihtsustamise ja asjade vähendamise temaatikaga. Ma muudan kogu oma materiaalse elu läbipaistvaks. Kõik asjad mida ma oman saavad siia üles kirjutatud ja läbi analüüsitud. Kui midagi on üleliigne siis ma proovin sellest vabaneda ja iga uue ostu puhul proovin vabaneda mõnest vanast/ebavajalikust esemest.
Selle blogi eesmärk on teha iseendaga eksperiment, mille tulemusena peaks selguma kui vähese materiaalse varaga mulle meeldib elada ja mida mul õnnestub võita, kaotades oma elust ebavajaliku.
Kõigepealt ma tahaksin rääkida miks see eksperiment minu jaoks üldse võimalik on. Kolm kuud tagasi ma katkestasin oma töö Tallinnas ja tulin Darmasiswa stipendiumi raames koos Sandraga elama ja õppima Indoneesiasse, Sumatra saarele. Sellele stipendiumile on võimalik kandideerida igal eestlasel, kel vanust alla 35, ilma erilisi eelteadmisi Indoneesia kohta omamata. Täpsem info programmi kohta Indoneesia saatkonnast Helsingis ja siin: http://www.indonesianembassy.org.uk/darmasiswaprogram.html
Kaasa võtsin enda arust vaid hädavajaliku. Aga nüüd kolm kuud hiljem, oma materiaalsele varale inventuuri tehes ja lugedes internetist erinevad minimalismi teemat käsitlevaid blogisid, hakkasin ma huvituma kui paljust ma võiksin veel loobuda, nii et mu elukvaliteet selle tagajärjel ei kannataks vaid hoopis kasvaks.
Siinkohal ma tahaksin loetlada asju mis minu elus juba praegu puuduvad ja millest ma veel puudust ei ole tundma hakanud: oma auto, televiisor,pesumasin, külmkapp, pliit ja muu kodu- ja köögitehnika, diivan, tugitool ja muu mööbel, välja arvatud voodi, tool ja laud, mis on ülikooli omand. Internet kodus ja toas, supermarket kümne minuti kaugusel ja regulaarne, täiskohaga töökoht.
Nüüd ma tahaksin loetleda mõned asjad mis ma juba olen vastu saanud: liikuva ja tervislikuma eluviisi tänu auto ja diivani puudumisele, rohkem vaba aega tänu töö ja televiisori puudumisele, rohkem teadlikke mõtteid tänu informatsiooni ja ihade ülekülluse puudumisele, st. tänu interneti ja televiisori puudumisele.
Minnes väga konkreetseks, siis siin on nimekiri asjadest mida ma pean enda omaks. Ühe nimetuse alla lähevad konsumeeritavad ja komplekti kuuluvad asjad:
1. IPod Shuffle
2. Nokia telefon
3. Nikon digitaalkaamera
4. Victorinox taskunuga
5. Moleskine märkmik
6. Toshiba Satellite sülearvuti
7. Lonely Planet Indonesia
8. Tatonka rahakott koos juurdekuuluvaga
9. Tatonka hügieenitarvikute kott koos juurdekuuluvaga
10. Lafuma matkakott 70L
11. Columbia seljakott
12. Õppevahendid (vihikud, õpik, pastakad, A4-d)
13. Tulemasin
14. Mängukaardid
15. Tabalukk
16. Rahaklamber
17. Arvuti hiir
18. Riidest kott Andalas
19. Magamiskott, madrats
20. Lühikesed püksid
21. Lühikesed püksid
22. Lühikesed püksid
23. Pikad püksid
24. Pikad püksid
25. Triiksärk
26. Triiksärk
27. Särk
28. Särk
29. T-särk
30. T-särk
31. T-särk
32. T-särk
33. T-särk
34. T-särk
35. Spordisärk
36. Pikkade varrukatega särk
37. Pikkade varrukatega särk
38. Aluspesu
39. Aluspesu
40. Aluspesu
41. Aluspesu
42. Aluspesu
43. Sokid
44. Sokid
45. Sokid
46. Sokid
47. Sokid
48. Sokid
49. Sokid
50. Pidžaama
51. Vöö
52. Flip-flopid
53. Jooksujalatsid
54. Matkajalatsid
55. Crocsid
56. Rätik
57. Kruus
58. Kahvel
59. Kauss
60. Ujumispüksid
61. Müts
Tallinnast lahkudes üritasin võtta kaasa ainult kõige vajalikuma. Aga tulles igapäevaelust, olles isiklikest asjadest ja riietest ümbritsetud, tunduvad paljud tegelikult ebavajalikud asjad vajalikena. Näiteks võtsin ma kaasa liiga palju T-särke, aluspesu, sokke ja väikseid asju mida võibolla võib vaja minna aga mida tegelikult nende kolme kuu jooksul pole ma kordagi kasutanud.
Hetkeseisuga pean ma enda omaks eelnevaid 61 eset. Esimesed 11 nimetust on hädavajalikud või peaaegu hädavajalikud. Igaljuhul tundub praegu keeruline ühestki neist esimesest üheteistkümnest esemest vabaneda. Lisaks neile esimestele on nimekirjas veel vajalikud riided ja jalatsid aga ka nende arvu saaks vähendada.
Selle postituse kokkuvõtteks ma tahaksingi öelda, et meil pole vaja nii palju asju kui me arvame, et meil vaja on. Ja seda, et tegelikult me saaksime elada palju lihtsamalt ja autentsemalt kui me vähendame materiaalseid asju mida nimetame „omaks“. Soovitangi kõigil kel vähegi aega ja huvi on oma asjade hulgas inventuur läbi viia, sest alles siis kui kõik asjad paberil ja läbi vaadatud, sain ma aru kui palju ebavajalikku mul kaasas on.
Järgmistes postitustes ma lisan oma asjadest illustreerivad pildid ja räägin millest ma veel olen vabatahtlikult loobunud ja mille poolest rikkamaks saanud.